Stresszoldás

Köszönjük, hogy ide navigáltál köszöntünk az oldalunkon

Az életmódunk – egészséges életmódunk miatt véleményem szerint elengedhetetlen, hogy a stresszt kiváltó okokkal, frusztráltsággal egy bizonyos életkor felett igenis foglalkozzunk. Sokan talán nem is gondolnak arra, hogy egy-egy esetben az élethelyzet okozta frusztráltság, a stressz milyen alattomosan van jelen életében. Közben lassan, csendesen felőröl és előbb-utóbb valamilyen szervi tünetben is megnyilvánulhatnak. Amennyiben jelen van a stressz, ne seperjük be szőnyeg alá – hanem vegyük komolyan és próbáljuk meg kezelni, főként ha már te is :

📌 elmúltál 35-40 éves

📌 hajtod magad a munkában és magánéletben

📌 teljesítményed- motivációd fénye halványul

📌 mostanában, apró helyzetekben is felkapod a vizet

📌 napi 3-nál több kávét fogyasztasz

📌 kevesebb mint 2 liter tiszta vizet fogyasztasz naponta

📌 aktívan dohányzol

📌 fejfájás és migrén miatt nem tudsz fókuszálni

📌 kevés lehetőséged van pihenésre

📌 az alvás után ugyanúgy fáradtan ébredsz

Amennyiben jellemzőek ezek rád, kérlek mindenképpen olvass tovább

Segítünk hogyan előzd meg a komolyabb életmódromlást

Szeretnék megosztani veled egy kifejezést, egy elvet melyet Indiai jóga órákon sokat lehet hallani.

AHIMSA” magyarul annyit tesz lágyság, erőszakmentesség, ne erőltess …. fontos jelentéssel bír, később visszatérünk még rá.

Amikor stressz, frusztráció kerül látótérbe, mindig négy 4 ⁉️ dolog fogalmazódik meg bennem

  • állandó e ez az állapot életemben (?)
  • mi váltja ki ezt az állapotot (?)
  • mi történik ha ebben az állapotban maradok (?)
  • tudok e, akarok ezen változtatni (?)

A mai világban az “evolúciós stresszel lényegében átalakult minden. Nézzünk egy példát:

Rohanni kell a gyerekért az oviba, de dugóba kerülök a forgalomban és nem tudom kikerülni. Azonnal olyan stressz szintem lesz és ráadásul nem tudom megoldani a helyzetet, meg kell várnom a forgalmi akadály végét, araszolok amíg kell. Idegeskedek, még jobban felfújom a dolgot, Az ilyen esetek “nem kezelése, hosszú távon akár komoly károkat okozhat életmódunkban, egészségünkben.

  • pánikba esem,
  • idegeskedem, még nagyobb stressz lesz rajtam
  • kapkodok, idegesen vezetek, baleset lehet a vége
  • a célomhoz, egyik sem vezet közelebb. ⁉️ hiába kerülök felfokozott állapotba a helyzet nem fog változni, a dugó akkor is dugó marad.

Egy ilyen helyzetben ha nem támogatom a stressz oldását, nem hogy nem oldom meg a helyzetet de még komolyabb problémám is lehet belőle. A mai embernek már más helyzetekkel kell szembe néznie és a stresszt számtalan élethelyzet kiválthatja. A mindennapokban sok 35-45 éves életszakaszukban járó emberrel találkozom akik már küzdenek a stressz okozta előrehaladott problémával.

De akkor, mit érdemes tenni egy ilyen szituációban?

A kisebb egyéni stresszes helyzetet kezelni egyszerűbb mint a rendszeresen fennálló és hosszú ideig tartó állapotú stresszt, de mindkettővel foglalkozni kell és van lehetőségünk, hogy megoldást találjunk.

Lehetséges, hogy életmódunkban, gondolkodásmódunkban vagy szokásainkban szükséges bevezetni változtatásokat a hatékony stressz kezelés érdekében.

A WHO- Egészségügyi Világszervezet tanulmánya szerint, a legtöbb egészségromlás, vagy emberi halál ok a stressz nem megfelelő kezeléséből adódóan következik be. Legyen szó rövid, vagy hosszútávú frusztráltságról, stresszről.

  • Traumatikus események – Természeti katasztrófák, ember által okozott katasztrófák (háború), fizikai támadások. A túlélők először kábultak, teljesen kiürültek, ezt követően passzívak és a harmadik szakaszban szorongani kezdenek.
  • Próbatételek – Például a vizsgák az iskolában, munkahelyi, vagy egyéb hasonló frusztrált helyzetek
  • Belső konfliktusok – A stresszt belső folyamatok is kiválthatják. A legáthatóbb és legnehezebben megoldható konfliktus a következő motívumok között fordul elő.
    • Függetlenség vagy függőség – szeretnénk, ha valaki gondoskodna rólunk és megoldaná problémáinkat. A saját lábunkon való megállás az érettség jele.
    • Intim kapcsolat vagy magány – Párkapcsolati problémák, vagy épp a párkapcsolat hiánya miatt kialakuló belső feszültség
    • Együttműködés vagy versengés – A közösségből való kitűnés vagy a közösségbe való beilleszkedés vágyának be nem teljesülése
    • Az impulzusok kifejezése vagy az etikai normák betartása

Stressz, megküzdési készségek

Azt a folyamatot, melynek során a személy megpróbál szembeszállni a stresszel, megküzdésnek nevezzük, s ennek három fő formája van. A személy összpontosíthat a speciális problémára, hogy megkísérelje azt a jövőben elkerülni vagy megváltoztatni. Ezt nevezzük problémaközpontú megküzdésnek. Foglalkozhat azzal is, hogy enyhítse a stresszkeltő helyzethez kapcsolódó érzelmi reakciókat, ha a helyzetet magát nem is tudja megváltoztatni. Ezt a folyamatot nevezzük érzelemközpontú megküzdésnek.

  • Problémaorientált megküzdés – Az erőfeszítések a probléma megoldására irányulnak. Probléma elemzés, alternatív megoldások kidolgozása, elfogadás kognitív újrastrukturálás segítségével
  • Érzelemközpontú megküzdés – Az erőfeszítések nem a probléma megszüntetésére, hanem pusztán a negatív érzelmek csökkentésére irányulnak. Elkerülés (struccpolitika), pszichoaktív szerek fogyasztása.
  • Segítségorientált megküzdés – Amikor külső segítség felé irányul

🕉️ Szeretném elmondani hogy olyan megoldás ami a varázspirula szerűen fog hatni nem létezik ⁉️

De következetes lépésenkénti hatékony tettekkel, nagyon komoly eredményeket lehet önállóan is elérni a stressz, idegeskedés, frusztráltság okozta tünetek, problémák kezelésébenegy harmonikusabb, összhangos és kiegyensúlyozott életmód érdekében – e keleti Buddhizmus, Tao és Shaolin szerzetesi tanításokból összeállított módszerünk egyéni megoldásként szolgált már több ismerősünknek.

#Empty hand method – tudd meg hogyan segíti a stressz kezelést üres tenyér módszerünk”

Kezeld a stresszt – kérlek kattints a további információkért a nyílra